Zajęcia

Babys Academy by Egurrola
Zajęcia umuzykalniające
GORDONKI - zajęcia umuzykalniające, to świetna zabawa i jednocześnie aktywny muzycznie czas. Za pomocą śpiewu wprowadzamy najmłodszych w świat wyobraźni i wrażliwości. Udział w zajęciach pozwala nie tylko na kształtowanie umiejętności muzycznych, ale wpływa na ogólny rozwój dziecka. Poprzez rozwijanie języka muzycznego od najmłodszych lat, z uwzględnieniem prawa tzw. okresów krytycznych w rozwoju, zwiększamy potrzeby dziecka na proces poznania, rozbudzamy jego ciekawość względem otaczającego świata, rozbudowując tym samym jego wyobraźnię i wspierając ogólny rozwój mózgu. To natomiast przekłada się na jego kreatywność oraz sprawną komunikację a także na harmonijne funkcjonowanie w dorosłym życiu społecznym oraz zawodowym. Na zajęciach dbamy o wszechstronny rozwój maluchów, aby poprzez zabawę z wykorzystaniem dźwięków, kolorów, kształtów i instrumentów mogły bezpiecznie poznawać świat.

Bez nazwy 4MUSIC BABY ART - zajęcia polegające na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka .Zajęcia odbywają się w formie śpiewanek i rytmiczanek – dzieci poprzez zabawę poznają melodie w różnych skalach modalnych. Na zajęciach gordonowskich wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych. Faktem jest bowiem, że dziecko, które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne oraz ma lepszy kontakt ze światem. Dodatkowo kształcenie muzyczne dzieci stymuluje zdolności komunikacyjne. Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice u swych dzieci obserwują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co oczywiście wpływa na rozwój intelektualny. Dzieci, które uczęszczały na zajęcia muzyczne wg teorii E.E.Gordona jeszcze przed pójściem do przedszkola posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, jak również potrafią koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Przede wszystkim jednak muzyka, ze względu na jej rozumienie, jest dla nich czystą przyjemnością.
Bez nazwy 10
Fantastyczny świat malucha
(zajęcia adaptacyjne do przedszkola)
To cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci, które przygotowują się do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Ponieważ maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić uwagi na jednej czynności, warsztaty są podzielone na moduły. Gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi. Wykorzystujemy naturalną ciekawość świata Waszych pociech do poznawania go wszystkimi zmysłami. Tworząc pierwsze prace plastyczne pobudzamy wyobraźnię oraz rozwijamy zdolności manualne maluszków. Dzieci pracując w grupie uczą się przestrzegania prostych zasad, co ułatwia im późniejsze funkcjonowanie w przedszkolu. Wspólna zabawa sprzyja także interakcjom z rówieśnikami i rozwija niezwykle ważne umiejętności społeczne. Całość zwieńcza muzyka, która podobnie jak ruch, mowa czy rysunek, jest jedną z form wyrażania siebie i swoich uczuć. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 2-3 lata. Trwają 1,5 godziny i obejmują przerwę na wspólny podwieczorek przygotowany przez naszą kadrę.
Babys Academy by Egurrola
5 Zmysłów
Zajęcia "5 Zmysłów" to zabawy dla najmłodszych. Przy spokojnych dźwiękach muzyki, pod bacznym okiem swoich opiekunów, maluchy będą odkrywać świat wszystkimi zmysłami. Będą dziecięce masażyki, ale i wspólne muzykowanie. Zanurzymy się w deszczu kolorowych piórek, chustek czy piłeczek. Zrobimy bałagan z wzorzystych makaronów i pachnących kosteczek. Poznamy ciepły i zimny a także pobawimy się uciekającym światłem. Poturlamy się na kocykach, zrobimy wyścigi "wagoników". Zajęcia opierają się na założeniach integracji sensorycznej.

Zajęcia prowadzimy w dwóch grupach wiekowych 6-12 miesięcy oraz 12-18 miesięcy.
Koniecznie zabierzcie ze sobą wygodny strój do zabaw na podłodze.
 
Rozwijanki (Zajęcia ogólnorozwojowe)
To cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 1,5-3 latka. Maluszki nie potrafią na dłużej skupić uwagi na jednej czynności dlatego nasze warsztaty są podzielone na moduły. Gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi. Wykorzystujemy naturalną ciekawość świata Waszych pociech do poznawania go wszystkimi zmysłami. Tworząc pierwsze prace plastyczne pobudzamy wyobraźnię oraz rozwijamy zdolności manualne maluszków. Dzieci pracując w grupie uczą się przestrzegania prostych zasad, co ułatwia im późniejsze funkcjonowanie w przedszkolu. Wspólna zabawa sprzyja także interakcjom z rówieśnikami i rozwija niezwykle ważne umiejętności społeczne. Całość zwieńcza muzyka, która podobnie jak ruch, mowa czy rysunek, jest jedną z form wyrażania siebie i swoich uczuć.

Zajęcia trwają 60 min.
 
Zajęcia rozwijające motorykę
To cykl zajęć ogólnorozwojowych dla najmłodszych dzieci w wieku od 1 do 2,5 latek , które dopiero uczą się poznawać świat i stawiać pierwsze samodzielne kroczki – ale najlepiej w pobliżu rodziców lub dziadków. Na każdych zajęciach występują stałe elementy budujące poczucie bezpieczeństwa – jak np. przywitanie każdego dziecka piosenką. Zabawy ruchowe przeplatane są zadaniami statycznymi, aby ułatwić maluszkom jak najlepsze skupienie uwagi na wykonywanych czynnościach. Zabawy logiczne, muzyczno-ruchowe i integrujące nawiązują do motywów przewodnich zajęć – np. poznawanie części ciała, przyrody, instrumentów muzycznych, emocji. W drugiej części na dzieci czeka praca plastyczna, dzięki której rozbudzają swoją wyobraźnię i umiejętności manualne. Praca w grupie pogłębia nie tylko więź z rodzicami, ale także z rówieśnikami ucząc przestrzegania prostych zasad i ułatwiając późniejszą adaptację w przedszkolu. Podczas zajęć będzie nam towarzyszyć muzyka, piosenki, bajki i wspólne masażyki wspomagane pomocami dydaktycznymi z zakresu pedagogiki Marii Montessorii.

Zajęcia trwają 60 min.

Zobacz grafik i cennik zajęć.
Ambasadorzy Baby's Academy
repliki rolex